İzmir Pets, Köpekler, Pets Blog

Köpeğinizle evde yapabileceğiniz aktiviteler

Yazın aşırı sıcaklarında yada kışın yağmurunda çamurunda köpeğinizi dışarı çıkarmak pek çok kişiye olduğu gibi sizede zor geliyor olabilir.Fakat köpeğinizin enerjisini atamaması ilgi isteyen davranışlarda bulunmasına neden olur.Bu davranışların önüne geçmek ve köpeğinizin enerjisini atacak aktiviteleri evinizdede yapabilirsiniz.Ev ortamı her ne kadar kısıtlı bir ortam olsa da yapabileceğiniz pekçok aktivite var.

Dışarıya çıkmayan köpeğiniz evde sıkılır eğer onunla ilgilenir ve basit ektiviteler yaparsanız hem köpeğiniz enerjisini harcamış olur hemde aranızdaki bağ kuvvetlenir.Ev içindeki en basit aktivitelerden biri komut tekrarıdır.Otur, kalk, yat gibi basit komutları bol bol tekrar yaptırarak komutların pekişmesini sağlayabilirsiniz.

Diğer bir eğlenceli aktivitede köpeğinizle yapacağınız halat çekme oyunudur.Evde uygun bir yerde veya koridorda kalınca bir halat ile bu aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz.Halat çekme ile köpeğinizin egzersiz ihtiyacını karşılarken bırakma komutunuda pekiştirmiş olursunuz.

Köpeklerin favori aktiviteleri etrafı koklayarak keşfetmek ve bir şeyler atıştırmaktır.Av oyunuyla iki aktiviteyi bir arada yapabilirsiniz.Bu oyun için köpeğinizin ayrı bir odda olduğundan emin olmalısınız.Sonrasında en sevdiği ödül mamasını odanın içinde gizleyerek bulması için teşvik edebilirsiniz.Saklama yerleri kesinlikle güvenli olmalıdır köpeğinizin yaralanmasını istemeyiz.Bu oyun sırasında yapacağı aramalar sırasında köpeğiniz günlük egzersizinide yapmış olacaktır.

Genellikle dışarıda yapılan bir aktivite olsada top yakalama oyununu evdede yapabilirsiniz.Oyun için peluş bir tercih etmelisiniz.Böylece tenis topu gibi eve zarar verecek bir top kullanmamış olursunuz.

Köpeğiniz sıkılıyorsa henüz interaktif oyuncaklar ile tanışmamışsınız demektir.İnteraktif oyuncakların içinde ödül mama haznesi bulunur ve köpeklerin en sevdiği oyuncaklar arasındadır.Oyunla köpeğiniz mamayı düşürmeye çalışır düşürdükçe daha fazla oynamak ister ve daha fazla enerji harcar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir