Kedi Kapısı, Pets Blog

Kedi Kapısı

Kedi Kapısı

Kediler özgürlüklerine düşkünlükleriyle bilinirler. Evde yaşamaya uygun olan kediler, her ne kadar hallerinden memnun olsalar da zaman zaman dışarı çıkmak isteyebilirler. Kediler köpeklere göre daha bağımsız bir şekilde gezip dolaşmayı severler. Kendi kendilerine çevreyi izlemek, olan bitene hakim olmak isterler. Kedilerin bağımsız olarak dışarıda gezmeleri, bu yönüyle köpeklerden ayrılır. Kedilerin bu içgüdüsel ihtiyaçlarını önemsemek ve onların ihtiyaçlarına göre bir yaşam alanı sağlamak gerekir. Bu hem sizin hem de kedinizin mutluluğu için önemlidir. Bu konuda işinize yarayacak oldukça yararlı bir ürün vardır ki o da kedi kapısı. Bu ürün sayesinde kediniz dışarı çıkmak istediğinde ne sizden bir yardım istemek zorunda kalacak ne de sizin kalkıp kapıyı açmanıza gerek kalacak.

Kedi Kapısı Modelleri

Kedi kapısı modelleri oldukça fazladır. Bunlar cama, kapıya ve duvara monte edilebilen türdendir. Özel contalı ve mıknatıslı kedi kapısı modelleri de oldukça tercih edilen modellerdendir. Ayrıca eve davetsiz bir misafir gelmesini önlemek adına da farklı kilitlere sahip ve mıknatıs özelliği de bulunan kedi kapısı modelleri de vardır. Mıknatıslı kedi kapısı modelinde bahsedecek olursak, kapınızın kilitli olmadığı sürece kedinizin istediği zaman kapıyı kullanabilmesine olanak tanır. Kedileri eve hapsettiğini düşünen ve dışarı çıkmak isteyen kedileri bulunan evcil hayvan sahipleri için oldukça faydalı kedi ürünlerindendir bu kapılar. Hem enerjiden hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Her seferinde kediniz dışarı çıkarken veya dışarıdan geldiğinizde kapıyı açmak zorunda kalmazsınız. Aynı zaman kedinizin dışarıdan geldiğini, kapı önünde sizi beklediğinin de farkına varamayabilirsiniz. Bu açıdan kedi kapıları tüm sorunlar çözücüsü niteliğindedir.

Kedi kapıları aynı zamanda evinize de daha kolay adapte olur. Hem evde yaşama hem de istediği zaman dışarı çıkma özgürlüğü tanındığında kedileri, tam da onların istediği bir hayatına sağlamış olursunuz. Onların daha huzurlu ve mutlu olmasını, dışarıda ise sosyalleşmesine katkıda bulunursunuz. Kimi zaman kediniz dayak yiyerek eve de gelebilir. Fakat bu doğanın kanununda vardır. Kediler kedi bulundukları ortamlarda güçlerini göstermek o bölgenin kendilerine ait olduğunu göstermek isterler. Bu durum kimi zaman istemediğiniz sonuçlara neden olabilir. Merak etmeyin, kedinizde küçük tırmıklar olsa da bu durum onların da kendilerini savunmalarına olanak yaratır.

Kedi Kapısı Montajı

Mıknatıslı kedi kapısı modellerinin montajı oldukça kolaydır ve kısa sürede yapılabilir. Montaj işlemini gerçekleştirmeden önce kedi kapısını nereye monte etmek istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Eğer bahçeli bir evde yaşıyorsanız ve kedinizin bahçeye çıkmasına izin vermek istiyorsanız dış kapıya monte edebilirsiniz. Yüksek katlı bir apartmanda yaşıyorsanız ve sadece kedinizin balkona çıkmasına izin vermek istiyorsanız, kedinizin temiz hava alabilmesi için balkon kapısına ve cama bir kedi kapısı monte etmeniz kediniz oldukça sevindirici bir eylem olacaktır.
Ahşap, metal, cam ya da duvar gibi istediğiniz her yere kolayca monte edilebilen kedi kapı modellerden birini satın almadan önce kedinizin boyutunu da göz önünde bulundurmanızı öneririz. Daha sonra bir kesim kalıbı çıkartın ve gerekli işlemleri yaptıktan sonra monte edeceğiniz yeri uygun bir biçimde kesin ya da dışarıdan bir profesyonel yardım alın. Ortaya çıkan boşluğa kedi kapısını monte ettikten sonra vida ve contalar yardımıyla kedi kapısını sabitleyin. Elinizle kedi kapısını kontrol edin ve işlemi bitirin. Kediniz artık daha rahat ve daha özgür bir biçimde hareket edebilir.
Mıknatıslı kedi kapısı modelleri monte edildikten sonra farklı şekillerde kullanılabilir. Mıknatıslı kedi kapısı modelleri dört farklı kilitleme seçeneğine sahip modelleriyle oldukça güven veren ürünlerdir. İstenildiği takdirde ise yapılan ayara göre kediyi sadece içeri alır ve dışarı çıkmasına izin vermez. Bir başka ayarlamada ise bu kedi kapıları kedinizin dışarı çıkmasına izin verirken içeri girilmesine izin vermez ve böylelikle başka kedilerin de evinize girmesine izin vermez. Günün zaman dilimlerine göre, evinizin ve kedinizin farklı ihtiyaçlarına göre ayarlamalar yapabilirsiniz. Ayrıca kontrol sizdeyken daha güvende ve daha huzurlu hissedersiniz. Birbirinden farklı çeşit ve tasarımlarıyla kedi kapılarında, evinizin konseptine göre bir seçim yapabilirsiniz.
Kaynak:petburada.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir